ATOMOWY TOUR

Wyjazd jeszcze bardziej atomowy! Zaczynamy od eksploracji Strefy Czarnobylskiej, następnie jedziemy zobaczyć dawną tajną bazę rakietową z położonym prawie 40 m pod ziemią centrum dowodzenia. Spędzisz też dzień w Odessie - pilnuj grupy podczas zwiedzania wielokilometrowych Katakumb! ;) Do tego zwiedzanie Kijowa.

ATOMOWY TOUR- 2 dni w Strefie + Perwomajsk + Odessa + Kijów

Termin wyprawy:

Koszt:

Informacje o wyprawie


Jesteśmy największym polskim oragnizatorem wyjazdów do Czarnobyla, biurem podróży z gwarancją ubezpieczniową na ponad 400 000 złotych - z nami najbezpieczniej w tych niepewnych czasach.

 

Będzie bardziej atomowo niż zwykle!

Nasz wyjazd rozpoczniemy od eksploracji Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Dwa dni spędzone w Strefie pozwolą Ci zobaczyć wszystkie topowe miejsca w Czarnobylu, Prypeci i tajnym mieście Czarnobyl-2. Ponieważ będziemy w Zonie dłużej niż na klasycznym wyjeździe zobaczysz również szpital czy kawiarnię "Prypeć" (Cafe Pripyat).

 

Po pobycie w Strefie jedziemy do Perwomajska, do dawnej bazy rakietowej. Obecnie na terenie muzeum znajduje się ponad 50 rakiet i pociasków, ponad 30 pojazdów wojskowych i czołgów. To właśnie tutaj w Dywizji Strategicznych Wojsk Rakietowych ZSRR znajdowała się słynna rakieta zwana "Wojewodą", a w kodzie NATO "Satan", oraz umieszczone ponad 30 metrów pod ziemią centrum dowodzenia, gdzie jeszcze 30 lat temu można było doprowadzić do końca świata naciskając nieodpowiedni przycisk :) Podczas pobytu w Perwomajsku zjedziemy klaustrofobiczną windą!

 

Ale to nie koniec przygody, jedziemy dalej jeszcze na południe Ukrainy do Odessy do najdłuższych na świecie katakumb - szacuje się, że mają 2500 - 4000 kilometrów !!!

 

Czarnobylską Strefę Wykluczenia, Perwomajsk i Odessę będziesz przemierzać razem z doświadczonym pilotem, który nie tylko zna bardzo dobrze Strefę (jest pilotem na kontrakcie w Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, autorem prezentacji na TT Warsaw czy też wywiadu dla Wirtualnej Polski z okazji 30-tej rocznicy awarii), ale i posiada szeroką wiedzę na temat Ukrainy i jej historii. Jako doświadczeni podróżnicy, którzy odwiedzili wiele nietypowych miejsc (Iran, Afganistan, Rwanda, Uganda itd.) zdajemy sobie sprawę, że w najciekawszy sposób pokażą dane miejsce tylko osoby miejscowe tzw. lokalsi. Dlatego nasz przewodnik to człowiek "stamtąd"!

 

Mała grupa 12-18 osób.

Nie jesteś zdecydowany? Przeczytaj realne opinie na nasz temat na google.pl oraz na naszym profilu na facebook'u!

Warunki wjazdu do odwiedzanego kraju oraz powrotu do Polski w zakładce poniżej: Ważne informacje.

 

 

Program

 

7 DNI

 

1 18:30 – wyjazd z Warszawy (spod Pałacu Kultury i Nauki, który jest obok Dworca Centralnego) przez Lublin (możliwość dołączenia do grupy)
2 08:00 - 09:00 - śniadanie w Korosteniu
10:40 – przyjazd do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia
10:40 - 14:30 – Czarnobyl-2 i Oko Moskwy (radar Duga), sterownia Dugi, kompleks budynków
14:30 - 15:30 – zakwaterowanie w hotelu w Czarnobylu
15:30 - 19:00 – laboratorium i zakład rybny, chłodnie kominowe, karmienie sumów, plac przed elektrownią, nowy sarkofag, bloki V i VI z zewnątrz, cerkiew, port rzeczny w Czarnobylu (zatopione barki)
19:00 - 22:00 – obiadokolacja, czas wolny w barze hotelowym
3 08:00 - 09:00 – śniadanie, pakowanie się
09:30 - 16:45 – zwiedzanie Czarnobyl: plac centralny, pomnik strażaków poległych w trakcie likwidacji awarii, plac ze sprzętem biorącym udział w usuwaniu awarii; Prypeć: dworzec autobusowy, Cafe Pripyat, szpital, plac centralny, Dom Kultury Energetyk, Wesołe Miasteczko, przedszkole, stadion, basen, szkoła nr 3, poczta, 16-piętrowiec, stacja techniki rolniczej, obiad w stołówce elektrowni
16:00 – wyjazd ze Strefy do Umania
19:00 - zkawaterowanie w hotelu w Umaniu, kolacja
4 08:00 - 09:00 – śniadanie, pakowanie do autobusu, wyjazd do bazy wyrzutni rakiet atomowych
09:30 - 13:00 – zwiedzanie Muzeum Rakietowych Wojsk Strategicznych w Perwomajsku, zjazd ponad 30 metry pod ziemię do centrum zarządzania bazą, obiad
13:30 - wyjazd do Odessy
16:30 – przyjazd do Odessy, zakwaterowanie
17:00 - 19:00 – zwiedzanie Odessy: centrum plus słynne Schody Potiomkinowskie,
19:00 - kolacja
5 08:00 - 08:45 – śniadanie, pakowanie do autobusu
09:00 - 12:00 – zwiedzanie odeskich katakumb
12:30 - 15:00 - wyjście na plażę (Morze Czarne), obiad
15:00 - wyjazd do Kijowa
21:30 - przyjazd do Kijowa, zakwaterowanie
22:00 - kolacja, wyjście do pubu
6 08:00 - 09:00 - śniadanie w hotelu
09:00 - 17:00 – zwiedzanie Kijowa: Ławra Peczerska, Park ze statuą Matki Ojczyzny, Majdan, Sobór Sofijski, Monaster św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach, pomnik Bohdana Chmielnickiego, Zjazd Andriejewski (zakupy pamiątek i pocztówek),obiad, zakupy w dużym supermarkecie
17:30 - wyjazd do Polski, po drodze przerwa na kolację
7 około 07:00 - 10:00 (zależy od sytuacji na granicy) – przyjazd do Warszawy

       *program może ulec pewnym zmianom spowodowanym decyzjami administratorów Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia

Cena obejmuje

W CENIE:

 • przejazd klimatyzowanym autobusem typu Mercedes Sprinter na trasie Warszawa - Czarnobyl - Perwomajsk - Odessa - Kijów - Warszawa
 • zakwaterowanie: w hotelu 3-gwiazdkowym w pokojach dwuosobowych z łazienkami w Kijowie (1 noc), w hotelu klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych w Czarnobylu (1 noc) oraz w hotelu 3-gwiazdkowym w pokojach dwuosobowych z łazienkami w Umaniu i Odessie (2 noce) lub w pokoju jednoosobowym jesli klient taki wykupił
 • wyżywienie typu śniadania (4)
 • wycieczki w Kijowie, Perwomajsku, Odessie i Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia prowadzone w języku polskim
 • opieka organizatora bądź pilota oraz przewodników miejscowych
 • ubezpieczenie od kosztów leczenia, od zachorowania na COVID, od następstw chorób przewlekłych (łącznie 30 tys. Euro) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (3 tys. Euro)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • skladka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

DODATKOWE KOSZTY:

 • przewidywane koszty dodatkowego wyżywienia w drodze oraz na terenie odwiedzanych miast (obiady/obiadokolacje, suchy prowiant), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - około 340 - 390 PLN
 • opcja wykupienia noclegów w pokoju jednoosobowym - 500 PLN
 • możliwość zakupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, szczegóły tutaj
 • inne wydatki typu: woda, piwo, słodycze, przekąski, pamiątki - według potrzeb i uznania:)
 • ewentualne testy PCR/antygenowe przed wyjazdem, w trakcie lub po powrocie

Ważne informacje

ZANIM DOKNASZ REZERWACJI

 •  W wycieczce mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie.
 •  Należy posiadać ważny paszport.
 •  Na Ukrainę nie trzeba wizy.
 •  W przypadku posiadania innego nazwiska niż w paszporcie (np. nazwisko panieńskie) należy podać nazwisko z paszportu przy wypełnianiu rezerwacji.
 • Minimalna liczba uczestników: 10.
 • Zaliczka wynosi 30% wartości wycieczki i należy ją wpłacić do 5 dni od zrobienia rezerwacji na rachunek bankowy Organizatora (natomiast jeśli do wyjazdu pozostało mniej niż 45 dni wówczas wymagane jest 100% wpłaty w ciągu 1-5 dni w zależności od czasu pozostałego do rozpoczęcia wyjazdu). Pozostała kwota jest płatna na 45 dni przed rozpoczęciem wycieczki.
 • Masz prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed jej rozpoczęciem za stosownym potrąceniem:
  - 30% ceny Imprezy, gdy powiadomienie nastąpi do 31 dni przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 50%, gdy powiadomienie nastąpi między 30 a 15 dniem przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 80%, gdy powiadomienie nastąpi między 14 a 1 dniem przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 100%, gdy rezygnacja nastąpi w dniu wycieczki lub Klient nie stawi się na czas w miejsce rozpoczęcia wycieczki.
 • Warunki wjazdu na Ukrainę dostępne są tutaj: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/ukraina
 • Warunki powrotu do Polski spoza Strefy Schengen dostępne są tutaj: https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/informacje-dla-podrozny/9081,Kwarantanna-po-przekroczeniu-granicy.html

 

Masz dodatkowe pytania? Sprawdź FAQ

Pogoda

-10°C 0°C 10°C 20°C 30°C
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII