ATOMOWY TOUR

Wyjazd jeszcze bardziej atomowy! Zaczynamy od eksploracji Strefy Czarnobylskiej, następnie jedziemy zobaczyć dawną tajną bazę rakietową z położonym prawie 40 m pod ziemią centrum dowodzenia. Spędzisz też dzień w Odessie - pilnuj grupy podczas zwiedzania wielokilometrowych Katakumb! ;) Do tego zwiedzanie Kijowa.

ATOMOWY TOUR- 2 dni w Strefie + Perwomajsk + Odessa + Kijów

Termin wyprawy:

Koszt:

02.05 - 08.05.2022

1 890 zł
1 990 zł

Informacje o wyprawie

Wszystkie osoby w pełni zaszczepione nie muszą robić żadnych testów i nie obowiązuje ich żadna kwarantanna na Ukrainie i w Polsce.

Osoby niezaszepione muszą zrobić szybkie testy antygenowe
przed wyjazdem na Ukrainę (koszt 100-120 złotych), a w przypadku przebywania na terytorium Ukrainy więcej niż 72 godziny muszą zrobić na jej terytorium kolejny test antygenowy (cena około 90 zł). Po powrocie do Polski czeka osoby niezaszczepione kwarantanna (7 lub 10 dni).Jesteśmy największym polskim oragnizatorem wyjazdów do Czarnobyla, biurem podróży z gwarancją ubezpieczniową na prawie 400 000 złotych - z nami najbezpieczniej w tych niepewnych czasach.

 

Będzie bardziej atomowo niż zwykle!

Nasz wyjazd rozpoczniemy od eksploracji Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Dwa dni spędzone w Strefie pozwolą Ci zobaczyć wszystkie topowe miejsca w Czarnobylu, Prypeci i tajnym mieście Czarnobyl-2. Ponieważ będziemy w Zonie dłużej niż na klasycznym wyjeździe zobaczysz również szpital, kawiarnię "Prypeć" (Cafe Pripyat) czy port rzeczny w Czarnobylu (zatopione barki)!

 

Po pobycie w Strefie jedziemy do Perwomajska, do dawnej bazy rakietowej. Obecnie na terenie muzeum znajduje się ponad 50 rakiet i pociasków, ponad 30 pojazdów wojskowych i czołgów. To właśnie tutaj w Dywizji Strategicznych Wojsk Rakietowych ZSRR znajdowała się słynna rakieta zwana "Wojewodą", a w kodzie NATO "Satan", oraz umieszczone ponad 30 metrów pod ziemią centrum dowodzenia, gdzie jeszcze 30 lat temu można było doprowadzić do końca świata naciskając nieodpowiedni przycisk :) Podczas pobytu w Perwomajsku zjedziemy klaustrofobiczną windą!

 

Ale to nie koniec przygody, jedziemy dalej jeszcze na południe Ukrainy do Odessy do najdłuższych na świecie katakumb - szacuje się, że mają 2500 - 4000 kilometrów !!!

 

Czarnobylską Strefę Wykluczenia, Perwomajsk i Odessę będziesz przemierzać razem z doświadczonym pilotem, który nie tylko zna bardzo dobrze Strefę (jest pilotem na kontrakcie w Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, autorem prezentacji na TT Warsaw czy też wywiadu dla Wirtualnej Polski z okazji 30-tej rocznicy awarii), ale i posiada szeroką wiedzę na temat Ukrainy i jej historii. Jako doświadczeni podróżnicy, którzy odwiedzili wiele nietypowych miejsc (Iran, Afganistan, Rwanda, Uganda itd.) zdajemy sobie sprawę, że w najciekawszy sposób pokażą dane miejsce tylko osoby miejscowe tzw. lokalsi. Dlatego nasz przewodnik to człowiek "stamtąd"!

 

Mała grupa 12-18 osób.

 

Nie jesteś zdecydowany? Przeczytaj opinie na nasz temat - ponad 200 realnych opinii osób, które z nami były i nas polecają: https://www.facebook.com/pg/AlienaTours/reviews

 

 

Program

 

7 DNI

 

1 18:30 – wyjazd z Warszawy (spod Pałacu Kultury i Nauki, który jest obok Dworca Centralnego) przez Lublin (możliwość dołączenia do grupy)
2 08:00 - 09:00 - śniadanie w Korosteniu
10:40 – przyjazd do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia
10:40 - 14:30 – Czarnobyl-2 i Oko Moskwy (radar Duga), sterownia Dugi, kompleks budynków
14:30 - 15:30 – zakwaterowanie w hotelu w Czarnobylu
15:30 - 19:00 – laboratorium i zakład rybny, chłodnie kominowe, karmienie sumów, plac przed elektrownią, nowy sarkofag, bloki V i VI z zewnątrz, cerkiew, port rzeczny w Czarnobylu (zatopione barki)
19:00 - 22:00 – obiadokolacja, czas wolny w barze hotelowym
3 08:00 - 09:00 – śniadanie, pakowanie się
09:30 - 16:45 – zwiedzanie Czarnobyl: plac centralny, pomnik strażaków poległych w trakcie likwidacji awarii, plac ze sprzętem biorącym udział w usuwaniu awarii; Prypeć: dworzec autobusowy, Cafe Pripyat, szpital, plac centralny, Dom Kultury Energetyk, Wesołe Miasteczko, przedszkole, stadion, basen, szkoła nr 3, poczta, 16-piętrowiec, stacja techniki rolniczej, obiad w stołówce elektrowni
16:00 – wyjazd ze Strefy do Umania
19:00 - zkawaterowanie w hotelu w Umaniu, kolacja
4 08:00 - 09:00 – śniadanie, pakowanie do autobusu, wyjazd do bazy wyrzutni rakiet atomowych
09:30 - 13:00 – zwiedzanie Muzeum Rakietowych Wojsk Strategicznych w Perwomajsku, zjazd ponad 30 metry pod ziemię do centrum zarządzania bazą, obiad
13:30 - wyjazd do Odessy
16:30 – przyjazd do Odessy, zakwaterowanie
17:00 - 19:00 – zwiedzanie Odessy: centrum plus słynne Schody Potiomkinowskie,
19:00 - kolacja
5 08:00 - 08:45 – śniadanie, pakowanie do autobusu
09:00 - 12:00 – zwiedzanie odeskich katakumb
12:30 - 15:00 - wyjście na plażę (Morze Czarne), obiad
15:00 - wyjazd do Kijowa
21:30 - przyjazd do Kijowa, zakwaterowanie
22:00 - kolacja, wyjście do pubu
6 08:00 - 09:00 - śniadanie w hotelu
09:00 - 17:00 – zwiedzanie Kijowa: Ławra Peczerska, Park ze statuą Matki Ojczyzny, Majdan, Sobór Sofijski, Monaster św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach, pomnik Bohdana Chmielnickiego, Zjazd Andriejewski (zakupy pamiątek i pocztówek),obiad, zakupy w dużym supermarkecie
17:30 - wyjazd do Polski, po drodze przerwa na kolację
7 około godz. 07:00 - 10:00 – przyjazd do Warszawy

       *program może ulec pewnym zmianom spowodowanym decyzjami administratorów Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia

Cena obejmuje

W CENIE:

 • przejazd klimatyzowanym autobusem typu Mercedes Sprinter na trasie Warszawa - Czarnobyl - Perwomajsk - Odessa - Kijów - Warszawa
 • zakwaterowanie: w hotelu 3-gwiazdkowym w pokojach dwuosobowych z łazienkami w Kijowie (1 noc), w hotelu klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych w Czarnobylu (1 noc) oraz w hotelu 3-gwiazdkowym w pokojach dwuosobowych z łazienkami w Umaniu i Odessie (2 noce)
 • wyżywienie typu śniadania (4)
 • wycieczki w Kijowie, Perwomajsku, Odessie i Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia prowadzone w języku polskim
 • opieka organizatora bądź pilota oraz przewodników miejscowych
 • ubezpieczenie od kosztów leczenia, od zachorowania na COVID, od następstw chorób przewlekłych (łącznie 15 tys. Euro) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (3 tys. Euro)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • skladka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

DODATKOWE KOSZTY:

 • przewidywane koszty dodatkowego wyżywienia w drodze oraz na terenie odwiedzanych miast (obiady/obiadokolacje, suchy prowiant), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: około 350 PLN
 • opcja wykupienia noclegów w pokoju jednoosobowym - 500 PLN
 • inne wydatki typu: woda, piwo, słodycze, przekąski, pamiątki - według potrzeb i uznania:)

Ważne informacje

ZANIM DOKNASZ REZERWACJI

 •  W wycieczce mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie
 •  Należy posiadać ważny paszport
 •  Na Ukrainę nie trzeba wizy
 •  W przypadku posiadania innego nazwiska niż w paszporcie (np. nazwisko panieńskie) należy podać nazwisko z paszportu przy wypełnianiu rezerwacji
 • Minimalna liczba uczestników: 10
 • Wymagania zdrowotne: prosimy o zapoznanie się z informacjami znajdującymi się na stronie MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych (po kliknięciu na dany kraj jest zakładka „Zdrowie”), natomiast celem wykonania ewentualnych szczepień prosimy o kontakt z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną.
 • Zaliczka wynosi 30% wartości wycieczki i należy ją wpłacić do 7 dni od zrobienia rezerwacji na rachunek bankowy Organizatora (natomiast jeśli do wyjazdu pozostało mniej niż 45 dni wówczas wymagane jest 100% wpłaty w ciągu 3-7 dni w zależności od czasu pozostałego do rozpoczęcia wyjazdu). Pozostała kwota jest płatna na 45 dni przed rozpoczęciem wycieczki.
 • Masz prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed jej rozpoczęciem za stosownym potrąceniem:

30% ceny Imprezy, gdy powiadomienie nastąpi do 31 dni przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
50%, gdy powiadomienie nastąpi między 30 a 15 dniem przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
80%, gdy powiadomienie nastąpi między 14 a 1 dniem przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
100%, gdy rezygnacja nastąpi w dniu wycieczki lub Klient nie stawi się na czas w miejsce rozpoczęcia wycieczki.

 

 

Masz dodatkowe pytania? Sprawdź FAQ

Pogoda

-10°C 0°C 10°C 20°C 30°C
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII