UKRAIŃSKI TOUR

Rozszerzony Atomowy Tour. Będzie Czarnobyl, Kijów i baza rakietowa w Perwomajsku. Natomiast w Odessie zostajemy dłużej i oprócz katakumb poplażujemy nad Morzem Czarnym!

UKRAIŃSKI TOUR- Strefa Czarnobylska, Perwomajsk, Odessa i Kijów

Termin wyprawy:

Koszt:

31.07 - 06.08.2022

1 990 zł

Informacje o wyprawie


Jesteśmy największym polskim oragnizatorem wyjazdów do Czarnobyla, biurem podróży z gwarancją ubezpieczniową na ponad 400 000 złotych - z nami najbezpieczniej w tych niepewnych czasach.

 

Będzie atomowo (Czarnobyl oraz Perwomajsk), przygodowo (rafting), miejsko (Kijów oraz Odessa) oraz wypoczynkowo nad morzem Czarnym!

 

Na Ukraińskim Tourze pokażemy Ci wszystkie miejsca, do których jeździmy podczas naszych wyjazdów na Ukrainę. Nasz wyjazd rozpoczniemy od stolicy Ukrainy Kijowa, następnie pojedziemy zobaczyć dawną bazę rakietową w Perwomajsku. Obecnie na terenie muzeum znajduje się ponad 50 rakiet i pociasków, ponad 30 pojazdów wojskowych i czołgów. To właśnie tutaj w Dywizji Strategicznych Wojsk Rakietowych ZSRR znajdowała się słynna rakieta zwana "Wojewodą", a w kodzie NATO "Satan", oraz umieszczone ponad 30 metrów pod ziemią centrum dowodzenia, gdzie jeszcze 30 lat temu można było doprowadzić do końca świata naciskając nieodpowiedni przycisk :) Podczas pobytu w Perwomajsku zjedziemy klaustrofobiczną windą! Nasz dzień zakończymy raftingiem! Następnie będzie Odessa z jej słynnymi schodami potiomkinowskimi, katakumbami oraz plażami, a na sam koniec ostatniego dnia będziemy  eksplorować Czarnobylską Strefę Wykluczenia. Zobaczysz wówczas z nami wszystkie topowe miejsca w Czarnobylu, Prypeci i tajnym mieście Czarnobyl-2.

Czarnobylską Strefę Wykluczenia, Perwomajsk i Odessę będziesz przemierzać razem z doświadczonym pilotem, który nie tylko zna bardzo dobrze Strefę (jest pilotem na kontrakcie w Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, autorem prezentacji na TT Warsaw czy też wywiadu dla Wirtualnej Polski z okazji 30-tej rocznicy awarii), ale i posiada szeroką wiedzę na temat Ukrainy i jej historii. Jako doświadczeni podróżnicy, którzy odwiedzili wiele nietypowych miejsc (Iran, Afganistan, Rwanda, Uganda itd.) zdajemy sobie sprawę, że w najciekawszy sposób pokażą dane miejsce tylko osoby miejscowe tzw. lokalsi. Dlatego nasz przewodnik to człowiek "stamtąd"!

 

Mała grupa 12-19 osób.

 

Nie jesteś zdecydowany? Przeczytaj realne opinie na nasz temat na google.pl oraz na naszym profilu na facebook'u!

Warunki wjazdu do odwiedzanego kraju oraz powrotu do Polski w zakładce poniżej: Ważne informacje.

Program

 

7 DNI

1 19:00 – wyjazd z Warszawy (spod Pałacu Kultury i Nauki, który jest obok Dworca Centralnego) przez Lublin (możliwość dołączenia do grupy)
2 08:30 - 09:00 – śniadanie w Korosteniu
12:30 - 23:00 – zwiedzanie Kijowa: Ławra Peczerska, Park ze statuą Matki Ojczyzny, Majdan, Sobór Sofijski, Monaster św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach, Majdan, pomnik Bohdana Chmielnickiego, Zjazd Andriejewski (zakupy pamiątek i pocztówek), w między czasie obiad, zakwaterowanie, przerwa na zakwaterowanie, statek po Dnieprze, kolacja w tradycyjnej karczmie ukraińskiej, powrót do hotelu
3

07:00 - 08:00 – śniadanie, pakowanie do autobusu, wyjazd do bazy wyrzutni rakiet atomowych
13:00 - 16:30 – zwiedzanie Muzeum Rakietowych Wojsk Strategicznych w Perwomajsku, zjazd ponad 30 metry pod ziemię do centrum zarządzania bazą, obiad
17:00 - 19:00 - zakwaterowanie w hotelu, dla chętnych rafting
20:00 - kolacja nad rzeką :)

4 08:00 - 09:00 – śniadanie
09:00 - wyjazd do Odessy
13:00 - 16:00 - plaża (Morze Czarne)
16:00 - 17:00 - obiad
17:00 - 20:00 - zwiedzanie Odessy
20:00 - kolacja, wyjście do pubu
5

08:00 - 08:30 – śniadanie
09:00 - 12:00 – zwiedzanie odeskich Katakumb
12:00 - 14:00 - plaża (Morze Czarne)
14:00 - 15:00 - obiad
15:00 - wyjazd do Kijowa
21:30 - przyjazd do Kijowa, zakwaterowanie przerwa
22:00 - kolacja, pub

6

07.00 - 08.00 – śniadanie w hotelu, pakowanie bagaży
08:00 - wyjazd do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia
10:40 - 17:30 – zwiedzanie Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia: Czarnobyl-2 i Oko Moskwy (radar Duga); Plac Centralny w Czarnobylu, pomnik strażaków poległych w trakcie likwidacji awarii, plac przed elektrownią, nowy sarkofag, plac centralny w Prypeci, dom kultury Energetyk, wesołe miasteczko, basen, szkoła średnia nr 3, przedszkole, znaki wjazdowe do miasta Prypeć i Czarnobyl, Rudy Las, , w między czasie obiad
18:00 - wyjazd z Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia

7 około godz. 07:00 - 17:00 (zależy od sytuacji na granicy) – przyjazd do Warszawy

      

*program może ulec pewnym zmianom spowodowanym decyzjami administratorów Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia

Cena obejmuje

W CENIE:

 • przejazd klimatyzowanym autobusem typu Mercedes Sprinter na trasie Warszawa - Czarnobyl - Perwomajsk - Odessa - Kijów - Warszawa
 • zakwaterowanie w hotelu 3-gwiazdkowym w pokojach dwuosobowych z łazienkami w Kijowie (2 noce) oraz w hotelach 3-gwiazdkowych w pokojach dwuosobowych z łazienkami w Umaniu i Odessie (2 noce) lub w pokoju jednoosobowym jeśli Klient taki wykupił.
 • wyżywienie typu śniadania (4)
 • wycieczki w Kijowie, Perwomajsku, Odessie i Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia prowadzone w języku polskim
 • opieka organizatora bądź pilota oraz przewodników miejscowych
 • ubezpieczenie od kosztów leczenia, od zachorowania na COVID, od następstw chorób przewlekłych (łącznie 15 tys. Euro) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (3 tys. Euro)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • skladka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

DODATKOWE KOSZTY:

 • przewidywane koszty dodatkowego wyżywienia w drodze oraz na terenie odwiedzanych miast (obiady/obiadokolacje, suchy prowiant), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rafting - około 340 - 390 PLN
 • opcja wykupienia noclegów w pokoju jednoosobowym - 500 PLN
 • możliwość zakupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, szczegóły tutaj
 • inne wydatki typu: woda, piwo, słodycze, przekąski, pamiątki - według potrzeb i uznania:)
 • ewentualne testy PCR/antygenowe przed wyjazdem, w trakcie lub po powrocie

Ważne informacje

ZANIM DOKNASZ REZERWACJI

 

 •  W wycieczce mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie.
 •  Należy posiadać ważny paszport.
 •  Na Ukrainę nie trzeba wizy.
 •  W przypadku posiadania innego nazwiska niż w paszporcie (np. nazwisko panieńskie) należy podać nazwisko z paszportu przy wypełnianiu rezerwacji.
 •  Minimalna liczba uczestników: 12.
 • Zaliczka wynosi 30% wartości wycieczki i należy ją wpłacić do 5 dni od zrobienia rezerwacji na rachunek bankowy Organizatora (natomiast jeśli do wyjazdu pozostało mniej niż 45 dni wówczas wymagane jest 100% wpłaty w ciągu 1-5 dni w zależności od czasu pozostałego do rozpoczęcia wyjazdu). Pozostała kwota jest płatna na 45 dni przed rozpoczęciem wycieczki.
 • Masz prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed jej rozpoczęciem za stosownym potrąceniem:
  - 30% ceny Imprezy, gdy powiadomienie nastąpi do 31 dni przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 50%, gdy powiadomienie nastąpi między 30 a 15 dniem przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 80%, gdy powiadomienie nastąpi między 14 a 1 dniem przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 100%, gdy rezygnacja nastąpi w dniu wycieczki lub Klient nie stawi się na czas w miejsce rozpoczęcia wycieczki.
 • Warunki wjazdu na Ukrainę dostępne są tutaj: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/ukraina
 • Warunki powrotu do Polski spoza Strefy Schengen dostępne są tutaj: https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/informacje-dla-podrozny/9081,Kwarantanna-po-przekroczeniu-granicy.html

 

Masz dodatkowe pytania? Sprawdź FAQ

Pogoda

-10°C 0°C 10°C 20°C 30°C
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII